DOMÁCÍ CRP TEST

O domácím testu CRP jsem slyšela už mnohokrát, ale nikdy jsem neměla potřebu si ho koupit, protože náš pediatr naštěstí tento test dětem vždy udělá, než jim nasadí antibiotika. Sárinka je ještě neměla a Samík je dostal jednou od pražské doktorky, která mu test nedělala a „raději“ mu je nasadila. Jenže antibiotika fungují pouze při bakteriální infekci, nikoliv při té virové a proto je dobré znát výsledky tohoto testu.

Domácí CRP test.

V poslední době byly dvě situace, kdy se nám test opravdu hodil. Poprvé když jsme byli na horách, které Sárinka skoro celé proplakala – sice jsme doufali, že jsou to jen zuby, ale báli jsme se. Na druhou stranu jet na pohotovost a ještě v cizím městě, to se nám nechtělo. Druhá situace pak byla, když měla Sárinka stomatitidu a zrovna řádila chřipková epidemie. Chtěla jsem mít jistotu, že jsme nic nepodcenili, ale nechtěla jsem ji vystavit riziku, že takto oslabená v ordinaci ještě něco chytne (i doktor nám radil nechodit).

Takže za mě je určitě skvělé mít tento test doma, není to nic drahého (teď mají navíc akci, že k němu dostanete teploměr zdarma👍) a hodí se jak na cesty pro děti, tak na doma pro nás dospělé (ušetří nám to čas strávený při čekání v ordinaci). Zkoušeli jste ho už? Pokud a chtěli byste, můžete využít můj slevový kód SCHOOL15, se kterým získáte získáte 15% slevu na nákup testu v e-shopu Lékárna Hartmann. Sleva platí do 15.3. 2020.

A tady mám pro vás video návod, jak si CRP test doma udělat. Je to oravdu jednoduché.

Z ochranné nádobky se vyndá skleněná kapilára a do nádobky se nakape 10 kapek roztoku. Nádobku s roztokem uzavřeme.
Šedým krytem lancety se otáčí tak dlouho dokud se neuvolní. Pak ještě 2krát otočte dokud se neotevře. Očistíme ukazováček tamponkem s alkoholem a necháme oschnout.
Lanceta se přitlačí k boční straně prstu a zmáčkne se spoušť. Přiložíme skleněnou kapiláru a čekáme, dokud se nenaplní krví.
Poté kapiláru vložíme do nádobky s roztokem, zavřeme a protřepeme, aby se krev s roztokem promíchala a tekutina stekla na dno nádobky.
Testovací kazeta by měla ležet na rovném povrchu. Pipetkou se odebere několik kapek ze zředěného roztoku a pak se aplikují 4 kapky do kulatého aplikačního pole.
Přesně za 5 minut budete vědět výsledek.
Negativní výsledek.

Jinak u nás tedy byl vždy test negativní, tak jsme zahájili domácí léčbu. Pokud by vyšel pozitivně, určitě bychom navštívili lékaře. Přeji vám pevné zdraví.

4 komentáře u “DOMÁCÍ CRP TEST

  1. Pingback: viagra 100mg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.