JAK NA TVARY

V dnešním článku bych se ráda zaměřila na to, proč je dobré, aby děti znaly geometrické tvary a které hračky a aktivity jim s jejich poznáváním pomohou. Možná se vám to nezdá, ale tvary jsou všude kolem nás: stůl, slunce, talíř, dveře, televize… a tím, že si děti všímají podobnosti mezi geometrickými tvary a věcmi, které je obklopují, si trénují asociativní a prostorové vnímání.

Ježečka na vhazování tvarů měla Sárinka moc ráda a musel s námi na každou procházku.

Všimli jste si, že mnoho hraček pro nejmenší má geometrický charakter? Např. kostky, nasazování kroužků, stavebnice s hranoly a válci, míčky… Možná je to tím, že již Komenský upozorňoval na to, že orientace v prostoru (geometrie) je předškolním dětem bližší než kvantitativní stránka jejich běžného života. Poukazoval na to, že zkušenosti geometrického charakteru můžeme rozvíjet již od 2 let dítěte, zatímco kvantitativní vztahy jsou děti schopny poznávat až později (ve 3–4 letech).

My už tuto kostku posunuli kamarádkám, tak vám sem musím dát jen produktovou fotku.

Jednou z prvních hraček, která děti seznamuje s poznáváním tvarů je dřevěná vkládačka ve tvaru krychle, do které děti vkládají kostičky různých tvarů shodných s otvorem v krychli. Děti si na této hračce trénují také jemnou motoriku a logické myšlení. Abych byla upřímná, tak úplně nejsem fandou těchto kostek, protože jimi musí dítě otáčet, aby našlo vhodný otvor a přitom jsou celkem těžké. Mnohem víc se mi líbí, když jsou takové vhazovačky součástí didaktických stolků.

Tento didaktický stoleček obsahuje kromě vhazování tvarů také navlékání tvarů, kuličkový labyrint a otočná kolečka.

Velmi oblíbené bylo u Samíka toto vkládací puzzle s pěti základními tvary. Můžete začít tak, že dítěti dáte pouze jeden tvar a trénujte vkládání jen s ním – ideální je pro začátek kruh, protože je nejsnazší. Já doporučuji pokračovat se čtvercem a trojuhelníkem a až nakonec přidat obdélník. Díky velkým úchytkám se tvary dají dobře použít i k jejich obkreslování.

Stejnou vkládačku jsem nenašla, ale tato je velmi podobná.

Sárinka zase milovala senzorické puzzle se čtyřmi zvířátky, které reprezentují základní tvary a navíc se pod nimi na desce skrývají různé materiály k hmatovému prozkoumání.

Senzorické puzzle je vhodné také pro rozvoj jemné motoriky.

Mezi favority patří stále i toto vkládací puzzle se zvířátky: nejprve je potřeba složit puzzle do kruhu a pak umístit zvířátka nejen podle tvarů, ale také barev. Sára si navíc hraje moc ráda se zvířátky i samostatně.

Barvy, tvary, jemná motorika, zvířátka – to vše v jedné hračce.

Nasazování tvarů už jste mohli vidět v článku o barvách, protože se na něm krásně dají trénovat odstíny barev, ale kromě toho je tato hračka vhodná právě i na poznávání tvarů a čísel. Na podobném principu funguje i druhá hračka, které má navíc na dřevěných sloupcích překážky, které musí dítě překonat otáčením tvarů – skvělé na trénink jemné motoriky. Na těchto hračkách je dobré to, že si děti mohou osahat tvaryrukami a seznámit se tak s jejich fyzickou strukturou.

Jednotlivé tvary z této hračky mohou děti použít i třeba na obkreslování tvarů.
Bohužel už nevím, jaké značky byla tato hračka, ale typově je podobná té první.

Třídí box už ode mě také znáte a líbí se nejen našim dětem, ale i všem dětem, které si ho u nás doma mohly vyzkoušet. Principem je vhazovat obrázky do příslušných otvorů (což je samo o sobě zábava), přičemž součástí balení je 5 lišt s různýmí tématy: oblečení, zvířata, ovoce a zelenina, čísla a právě tvary. Z druhé strany jsou lišty prázdné, takže si můžete vytisknout, zalaminovat a z druhé strany nalepit i další témata. Za nás určitě jedna z top hraček, která je úžasná i pro rozvoj slovní zásoby.

Třídící box má u ětí velký úspěch.

Společenská hra Memo je velmi podobná populární hře „Hmatej a najdi“. S menšími dětmi ji můžete hrát tak, že si každý vytáhne figurku a přiřadí ji ke správné kartičce s obrysem (jednoduché přiřazování). Starší děti už by měly najít správnou figurku ke kartičce pouze pomocí hmatu. Pokud ji hráč najde správně, kartičku s figurkou si ponechá. Kromě tvarů jsou na kartičkách zobrazená také zvířata a je to opravdu skvělý způsob jak rozvíjet u dětí hmatové schopnosti.

Hmatové hry byly jedny z prvních, které jsme mohli hrát s oběma dětmi společně.

Magnetickou stavebnici dostal Samík k Váncům a milujeme ji doma všichni. Její využití je opravdu široké, ale pokud bych se měla zaměřit na naše téma, tak je skvělé to, že díky ní děti snáz pochopí matematické zákonitosti (čtverec můžu složit ze dvou pravoúhlých trojuhelníků, na kostku potřebuju 6 destiček, míč můžu udělat z rovnostranných trojuhelníků…). a navíc rozvíjí prostorové vnímání. Na internetu si můžete vytisknout i předlohy k vytištění, podle kterých mohou děti skládat.

Z magnetické stavebnice můžete postavit krásné 3D stavby.

V těchto tvarech vyplněných barevnými deskami jsou malé otvory, které slouží k provlékání tkaniček. Primárně je tedy tato aktivita zaměřena na šněrovací aktivity, které učí děti pečlivosti, trpělivosti a zlepšují jejich jemnou motoriku. Součástí balení je i mnoho návodů, podle kterých mohou děti postupovat.

Šněrování tvarů je podle mě ideální pomůcka do školek.

Knížky, věnující se tvarům, máme doma dvě a obě mají děti moc rády. V knížce „Tvary“ najdou děti oblíbené postavičky Disney s půvabnými verši, které vždy doprovází dva obrázky – abstraktní tvar a skutečný objekt stejného tvaru. Kniha „Uč se tvary“ obsahuje pohyblivé prvky, kterými si děti procvičují jemnou motoriku. Na levé straně se vždy nachází geometrický tvar, za kterým se skrývá obrázek a na pravé straně jsou pak 4 reálné předměty, které mají stejný tvar. Toto propojování abstraktního s konkrétním pomáhá dětem zapamatovat si základní geometrické tvary.

Knížka Tvary je doprovázena krásnými verši O. Hníka. Knihaa Uč se tvary je interaktivní.

Další kategorii tvoří různé pracovní sešity. Z těch, které vidíte na fotce, je na tvary nejvíc zaměřený ten s názvem „Moje první kniha plná tvarů„, který je plný samolepek jež jsou součástí cvičení a her sestavených na základě principů montessori pedagogiky. Na velmi podobném principu je i tento sešit, který jsme měli, ale už ho nemůžu najít 🙂 „Hádanky pro předškoláky“ jsou jakýmsi sborníkem testovacích úloh pro předškoláky (máme i pro věk 4-5 let). Úlohy jsou rozděleny do několika oblastí a v oblasti matematika se nachází také úkoly týkající se tvarů: dítě by mělo být schopno pojmenovat základní geometrické obrazce, vybarvit je dle instrukcí a propojit abstraktní tvar se skutečnými předměty stejného tvaru. I „Moj zošit Monetessorri“ obsahuje aktivity z mnoha oblastí a konkrétně v kategorii „tvary“ se děti mohou naučit pojmenovat a nakreslit jednotlivé tvary. Pracovní sešítek s prasátkem Peppou je spíš pro starší děti – obsahuje mnoho úloh na doplňování řad s geometrickými tvary a celkově mě tolik nezaujal. Na fotce je ještě „Pracovný zošit pre najmenších“ a „Samíkův pracovní sešítek“ – oba vyrábějí velmi šikovné maminky na mateřské dovolené a obsahují též úkoly vztahující se k tvarům.

A teď se pojďme podívat na aktvity, které si můžete s dětmi vyzkoušet za pomoci toho, co máte doma. První aktivita, kterou zvládnou již děti od dvou let, je vhodná k zafixování si tvaru jednotlivých geometrických útvarů. Na zem namalujte voskovkou (použít můžete i lepící pásku) jednotlivé tvary a nechte děti, aby po jejich obvodu naskládaly vámi připravené předměty (např. autíčka, lego, kostky, knoflíky, domino, pastelky, kancelářské sponky…). Překvapilo mě, jak moc to u nás obě děti bavilo.

Větší děti můžete nechat pracovat bez vámi naznačené předlohy.

Druhá činnost se řadí k tzv. třídícím aktivitám. Využila jsem nakreslené tvary na zemi a do misky jsem dětem připravila předměty různých tvarů (většinou části hraček). Jejich úkolem bylo, roztřídit je podle tvarů. Samík to zvládl bez chyby, Sárinka (2,5 roku) princip moc nepochopila a dávala předměty, kam se jí zlíbilo.

Místo hraček můžete použít i věci z každodenního života (víčko, kniha, sušenka…).

Velké pole působnosti ve hře s tvary vám může nabídnout modelína. My jsme si s ní opravdu vyhráli. Nejdříve jsme pomocí tvořítek vykrajovali jednotlivé tvary a pokládali je na zalaminované předlohy z pracovních sešitů (viz výše), pak jsme z modelíny dělali hady a použili je k vytvarování obrysů tvarů a nakonec jsme tvořili obrázky dle předlohy. Pokud žádné předlohy nemáte, můžete si je zdarma stáhnou v AJ zde. Využít je můžete také k tomu, aby děti obtahovaly tvary ukazováčkem nebo je vybarvily – zapojí tak do poznávání hmat, což jim pomůže k prozkoumání dalších znaků jednotlivých tvarů.

Tato vykrajovátka byla součástí sady Play-doh zaměřené na tvary.
Pokud nemáte vykrajovátka, můžete si pomoci takto.
Pokud vás zajímá, jak si mohou děti vyhrát s modelínou, podívejte se na můj starší článek zde.

Podobné obrázky můžete tvořit i dle předloh, které si stáhnete z internetu. Stačí do googlu zadat „obrázky z tvarů grafomotorika“. Nemusíte použít pouze modelínu, ale např. do příslušných tvarů nastříhané barevné papíry. Předlohy můžete využít i k tomu, aby dítě spojovalo vytečkované obrázky – tento typ úkolů vyžaduje koordinaci ruky a oka a navíc uvolňuje zápěstí.

Tuto předlohu s tvary mám ze souboru společenských her z Lidlu.

Tvary z předchozí aktivity používám i k tvoření logických řad. Samík má pak za úkol přijít na pravidlo a v řadě pokračovat. Tento typ úkolů rozvíjí zrakové vnímání a abstraktně vizuální myšlení.

S menšími dětmi můžete tvořit logické řady z různobarevných kostek a zaměřit se tak pouze na barvy.

Doufám, že vám byl článek nápomocný a že si při poznávání tvarů užijete s dětmi spoustu legrace.

77 komentářů u “JAK NA TVARY

 1. Торговая марка New Balance – это один из top производителей кроссовок по миру. Они изготавливают симпатичные мужские и женские кроссовки по всему миру. Купить оригинальные в РФ новые модели кроссовок NB сложно.

  На кроссовки new balance мужские всё время обновляют администраторы список кроссовок. Покупатели могут найти разнообразные кроссы с разным цветом и подошвой. Ассортимент представляет зимние и летние позиции New Balance и для мужчин и женщин.

  Так как фирма NB – это один из современных брендов, который производит модные кроссовки с учётом новых технологий, клиенты всегда остаются довольными. Вы можете подобрать разные варианты онлайн, не тратить при этом сутки на пролёт по походам в магазины или универмаги. В период Нового Года все стремятся порадовать свои семьи.

  Если вы не знаете, что подарить, стоит купить кроссы New Balance. Мужские кроссовки NEW BALANCE MS574VB стали трендом этого года. Много парней заказывали их для пробежек. В них удобно ходить гулять с хаски, а также ходить по берегу реки. Женщины регулярно покупают себе разные зимние кроссовки.

  Сейчас девушкам нравится ходить в кроссовках New Balance. Одной из самых популярных моделей кросс New Balance считается модель NEW BALANCE 574 С МЕХОМ. Вы можете найти любой размер на ресурсе.

  Иногда у покупателей появляются вопросы. На любой вопрос можно найти ответ, позвонив при этом консультанту по телефону +7 (495) 532-56-69, который в сжатые сроки вас проконсультирует. Если вы думаете забрать кроссовки самостоятельно, а не дожидаться курьерской доставки, вы можете приехать по адресу г. Москва, ул. Хабаровская, дом 15.

  В наше время newbalance-russia.com считается одним из самых популярных магазинов фирмы New Balance. В Москве представлено уйма магазинов подделок этого USA бренда. Если вы давно планировали заказать кроссовки, но еще не подобрали, обратите внимание на этот торговый бренд.

  В компании иногда проходят на сайте скидки, при этом на все оригинальные модели предоставляются скидки без исключения. Иначе сказать, на портале даже на самую дорогую модель изредка бывают скидки, всё что нужно – нужно за ними следить.

  Если у человека появляются вопросы по поводу размерной сетки или возврата кроссовок, можно созвониться с специалистами отдела поддержки по горячей линии. Ребята с удовольствием предоставляют ответы на все вопросы, а также информируют о новинках этого года. Если вы не знаете, что заказать, обратитесь к консультантам!

 2. Торговый бренд NB – это один из топовых производителей кроссовок по миру. Они изготавливают симпатичные мужские и женские кроссовки по всему миру. Купить оригинальные в России новые модели кросс NB трудно.

  На кроссовки нью баланс купить всё время обновляют администраторы каталог позиций. Покупатели найдут разнообразные кроссы с разным цветом и подошвой. Ассортимент представляет зимние и летние позиции New Balance и для парней с девушками.

  Так как компания NB – это один из лучших на рынке брендов, который предлагает красивые кроссовки с учётом разных технологий, покупатели всегда остаются довольными. Вы можете подобрать кроссовки online, не тратить при этом сутки на пролёт по походам в магазины или торговые центры. В период Нового Года все стремятся порадовать свои семьи.

  Если вы не уверены, что подарить, лучше приобрести кроссы NB. Мужские кроссовки NEW BALANCE 574 черные стали трендом этого года. Мужчины часто покупали их для спорта. В них также в кайф ходить гулять с собакой, а также ходить в парк. Женщины часто заказывают себе разные зимние кроссовки.

  В наше время женщинам нравится ходить в кроссовках NB. Одной из самых крутых моделей кроссовок New Balance считается модель NEW BALANCE 574 WINTER. Вы можете найти любой размер на сайте.

  Иногда у парней и девушек появляются вопросы. На любой вопрос вы найдёте ответ, позвонив при этом администратору по телефону +7 (495) 532-56-69, который в сжатые сроки вас проконсультирует. Если вы планируете забрать кроссовки сами, а не дожидаться курьерской доставки, вы можете приехать по адресу г. Москва, ул. Хабаровская, дом 15.

  Сейчас newbalance-russia.com считается одним из самых надёжных магазинов фирмы NB. В стране представлено много подделок этого USA бренда. Если вы какое-то время планировали купить кроссовки, но еще не выбрали, обратите внимание на этот торговый бренд.

  У них регулярно проходят на ресурсе скидки, при этом на все оригинальные модели доступны скидки без исключения. Иначе сказать, на портале даже на самую дорогую модель изредка бывают скидки, единственное – нужно за ними следить.

  Если у человека появляются вопросы по поводу размерной сетки или возврата кроссовок, можно созвониться с специалистами отдела поддержки по горячей линии. Ребята с удовольствием предоставляют ответы на разные вопросы, а также информируют о новинках этого сезона. Если вы не знаете, что приобрести, обратитесь к консультантам!

 3. Торговый бренд NB – это один из ведущих производителей кроссовок по миру. Они производят стильные мужские и женские кроссовки по всему миру. Заказать в России новые модели кроссовок NB трудно.

  На купить new balance регулярно обновляют менеджеры ассортимент NB. Клиенты могут найти разнообразные кроссы с разным цветом и подошвой. Каталог представляет зимние и летние позиции NB и для мужчин и женщин.

  Так как фирма New Balance – это один из крутых брендов, который производит стильные кроссовки с учётом разных технологий, клиенты всегда остаются довольными. Вы можете найти кроссовки online, не тратить при этом сутки на пролёт по походам в магазины или торговые центры. В период зимних праздников все желают порадовать свои семьи.

  Если вы не уверены, что подарить, лучше приобрести кроссовки NB. Мужские кроссовки NEW BALANCE 574 черные стали трендом этого года. Мужчины часто заказывали их для прогулок. В них удобно ходить гулять с хаски, а также ходить по берегу реки. Женщины не редко покупают себе разные зимние кроссовки.

  В наше время женщинам нравится ходить в кроссовках New Balance. Одной из самых крутых моделей кросс New Balance считается позиция NEW BALANCE 574 С МЕХОМ. Вы можете выбрать любой размер на ресурсе.

  Временами у покупателей появляются вопросы. На любой вопрос вы найдёте ответ, позвонив при этом консультанту по телефону +7 (495) 532-56-69, который сразу же вас проконсультирует. Если вы хотите забрать кроссовки сами, а не дожидаться курьерской доставки, вы можете приехать по адресу г. Москва, ул. Хабаровская, дом 15.

  Уже newbalance-russia.com считается одним из самых популярных магазинов фирмы NB. В Москве представлено много подделок этого американского бренда. Если вы какое-то время стремились приобрести кроссовки, но еще не нашли кроссы, обратите внимание на этот торговый бренд.

  У них регулярно проходят на веб-странице скидки, при этом на все оригинальные модели предоставляются скидки без исключения. Другими словами, на сайте даже на самую дорогую модель изредка бывают скидки, единственное – нужно за ними следить.

  Если у клиента появляются вопросы по поводу размерной сетки или возврата кроссовок, можно созвониться с специалистами отдела поддержки по горячей линии. Сотрудники с удовольствием предоставляют ответы на любые вопросы, а также информируют о новинках этого квартала. Если вы не знаете, что приобрести, обратитесь к администраторам!

 4. Heya i’m for the primary time here. I came across this board and I find It really helpful & it helped me out much.

  I’m hoping to present one thing again and aid others such as you helped me.

 5. Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a blog
  web site? The account aided me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept

 6. I think this is among the most significant info for me.

  And i am glad reading your article. But should
  remark on few general things, The website style is ideal, the articles
  is really excellent : D. Good job, cheers

 7. Have you ever considered about including a little bit more than just
  your articles? I mean, what you say is important and
  everything. Nevertheless think of if you added some great visuals or
  videos to give your posts more, „pop“! Your content is excellent but with
  pics and clips, this site could certainly be one of the greatest in its niche.
  Superb blog!

 8. I have to thank you for the efforts you have
  put in penning this website. I really hope to check out the same high-grade content
  from you in the future as well. In fact, your creative writing abilities has inspired me to get my own, personal blog now 😉

 9. Торговая марка New Balance – это один из ведущих производителей кроссовок во всём мире. Они производят стильные мужские и женские кроссовки по всему миру. Купить оригинальные в РФ новые модели кросс NB сложно.

  На кроссовки new balance всё время обновляют администраторы каталог NB. Клиенты найдут разнообразные модели с разным цветом и подошвой. Ассортимент представляет зимние и летние позиции NB и для парней с девушками.

  Так как фирма New Balance – это один из современных брендов, который предлагает стильные кроссовки с учётом новых технологий, люди всегда остаются довольными. Вы можете подобрать кроссовки online, не тратить при этом выходные по походам в магазины или торговые центры. В период зимних праздников все стремятся порадовать свои семьи.

  Если вы не знаете, что подарить, стоит заказать кроссы NB. Мужские кроссовки NEW BALANCE MS574VB стали трендом этого года. Некоторые парни покупали их для спорта. В них также в кайф ходить гулять с собакой, а также ходить по берегу реки. Женщины не редко заказывают себе разные зимние кроссовки.

  Многим многим нравится ходить в кроссовках New Balance. Одной из самых крутых моделей кроссовок New Balance считается модель NEW BALANCE 574 WINTER. Вы можете подобрать любой размер на портале.

  Временами у парней и девушек появляются вопросы. На любой вопрос можно найти ответ, позвонив при этом администратору по телефону +7 (495) 532-56-69, который в сжатые сроки вас проконсультирует. Если вы планируете забрать кроссовки сами, а не дожидаться курьерской доставки, реально приехать по адресу г. Москва, ул. Хабаровская, дом 15.

  Уже newbalance-russia.com считается одним из самых востребованных магазинов компании NB. В Москве представлено уйма магазинов подделок этого USA бренда. Если вы давно планировали купить кроссовки, но еще не выбрали, обратите внимание на этот торговый бренд.

  У них регулярно проходят на сайте скидки, при этом на все original модели идут скидки без исключения. Иначе сказать, на портале даже на самую дорогую модель изредка бывают скидки, всё что нужно – нужно за ними следить.

  Если у человека возникают вопросы касаемо размерной сетки или возврата кроссовок, можно созвониться с менеджерами по горячей линии. Они с удовольствием предоставляют ответы на все вопросы, а также консультируют о новинках этого года. Если вы не знаете, что заказать, обратитесь к консультантам!

 10. I was really itching to treat some wager some money on some sports matches that are circumstance right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did understand what I weigh to be the kindest orientation in the USA.
  If you want to confound in on the action, verify it minus: bitcoin gambling

 11. I not to mention my guys ended up reading the great information located on the website and instantly I got an awful feeling I had not thanked you for those secrets. These people became as a consequence thrilled to read all of them and already have actually been using them. We appreciate you actually being very kind and then for figuring out these kinds of fine subject areas most people are really desirous to learn about. My honest regret for not expressing appreciation to you earlier.

 12. Any guys, who have never used sport hormones wish to know more data about it. If you desire to buy any growth hormone, you must be a very proficient person. Even you wish to use a bike and be wholesome, you may use Genotropin. It offer sportsman’s, who like sport to be strong and don’t afraid of anything. It is a metabolic products, which is very well-known in Europe and Russia.

  At epohgh.com you can find different items of drugs: Jintropin, Aranesp, and others. In bicycle sport, people are interested in Darbepoetin alfa, like as it is very illustrious around cyclists. Some of young women using Thymosin Beta 4. Different hormones support guys to win competitions. As well, more and more people who like sport, are interested in sporting event.

  In France and Russia non-professional bikers don’t have any chance to go fast distant without Genotropin. More information about them you can search Jintropin here. In an digital shop Epohgh you can buy Genotropin. Some else, epoetin beta is popular, that is why if you ready to buy, you should do it. Diverse sports supplements are in demand now, so you could find them and buy them at the link. New and inexperienced guys, who like cyclist sport prefer to use Mircera. Likewise, you could buy Mircera in an digital shop.

  At the moment a lot of online shops provide an opportunity to buy diverse drugs. Unfortunately, most of them are unverified. Usually, people said, that after some drugs they have a headache, excessive fatigue, or weakness. You must to know, that after Erythropoietin you will not have different symptoms. However, if you wish to buy Erythropoietin, it is really to do it in the webshop Epohgh. If you want to ask somebody or receive advice, you may call +79291011611 and managers provide answers for all your questions.

  Different people in Russia prefer to using Growth Hormone, because they have distance, for example, from Moscow to Saint Petersburg. As well, cyclists wish to buy Growth Hormone in the summer season. Doping in modern cycling is very important and popular like a lot of men in Russia like to use a bicycle and go from one village to other.

  With the bike support, men like to spend their free weekend. Also, not even like to spend hours in a city on a bike. That is why women like to travel on a bike and to have a ride mission in a suburb of the city. In the online store, you can find TB-500 and Aranesp. If you need Eprex, you can buy Eprex however in the web store.

 13. Scarcely any things are truly universal. But while people across the creation address different languages, eat different foods and straight be sorry for varied emotions, millions across the people babysit for porn. Without considering being so generally consumed, porn is maligned as the creator of society’s ills. It’s straight been labelled a mr form hazard aside politicians in Utah.

  Porn has transformed over the past only one decades, rightful to the availability of the internet and faster net connections. It is also attractive more immersive than ever before. Take virtual reality. Earlier this year, researchers from Newcastle University in the UK pointed minus that VR changes the event of porn from detached beholder to protagonist. They warned that this has the imminent to divulge the line between actuality and fantasy, perhaps damaging relationships and encouraging bad behaviour.

  more on – gay porn

 14. That is very attention-grabbing, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your feed and look ahead to in the hunt for more of your
  fantastic post. Also, I have shared your site in my social networks

 15. In Kanaris’s study, the fact that women in our (sexist) customs fit desexualized once they contain children mightiness expanding the taboo deputy, but more depreciative to forming the MILF mirage are the „quasi-sexual experiences“ children obtain with their mothers during their formative years.

  More on milf porn

 16. Dear Madame, Dear Sirs!

  We offer a service of sending newsletters via contact configurationss to the sites of companies via any countries of the world in any languages.

  website =» xn—-7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai

  The message is sent to E-mail of business organization one hundred percent will get to incoming!

  4000 bases:
  Price List =» xn—-7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai/prajs-list/

  Test:
  20000 messages on foreign zones to your electronic box – 20 $.
  We need from You only electronic box, title and text of the letter.

  In our price there are more 800 databases for all domains of the world.
  Common databases:
  All Europe 44 countries 60726150 of domains – 1100$
  All European Union 28 countries 56752547 of domain names- 1000$
  All Asia 48 countries 14662004 of domain names – 300$
  All Africa 50 countries 1594390 of domain names – 200$
  All North and Central America in 35 countries 7441637 of domain names – 300$
  All South America 14 countries 5826884 of domains – 200$
  New domains from around the world registered 24-48 hours ago. (A cycle of 15 mailings during the month) – 500$
  Companies and Enterprises of the Russian Federation 4025015 – 300$
  Ukraine 1114526 of domain names – 100$
  All Russian-speaking countries minus Russian Federation are 14 countries and there are 1979217 of domains – 200$
  New sites of the RF, registered 24-48 hours ago (A cycle of 15 mailings during the month) – 250$

  Our databases:
  Whois-service databases of sites for all countries of the world.
  You can purchase our databases separately from newsletter’s service at the request.

  P.S.
  Pls., do not respond to this offer from your email account, as it has been generated in automatic mode and will not get anywhere!
  Contact Feedback form =» xn—-7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai/to-order/

  PRICE LIST:

  Test mailing: $20 – 20000 contact forms websites

  All Europe 44 countries there are 60726150 websites – $1100

  All EU 28 countries there are 56752547 websites – $1000

  All Asia 48 countries there are 14662004 websites – $500

  All Africa 50 countries there are 1594390 websites – $200

  All North and Central America is 35 countries there are 7441637 websites – $300

  All South America 14 countries there are 5826884 websites – $200

  Top 1 Million World’s Best websites – $100

  Top 16821856 the most visited websites in the world – $300

  New websites from around the world registered 24-48 hours ago. (A cycle of 15 mailings during the month) – 500$

  Businesses and organizations of the Russian Federation – there are 4025015 websites – $300

  All Russian-speaking countries minus Russia – there are 14 countries and 2440822 websites – $200

  New websites of the Russian Federation, registered 24-48 hours ago. (A cycle of 15 mailings during the month) – 250$

  1499203 of hosting websites around the world (there are selections for all countries, are excluded from databases for mailings) – $150

  295285 websites of public authorities of all countries of the world (selections for all countries, are excluded from databases for mailings) – $100

  3516251 websites online stores Worldwide – $250

  CMS mailings:

  3dCart 14689 websites – $50
  Adobe CQ5 133567 websites – $80
  Advance 17589 websites – $50
  AdVantShop.NET 2453 websites – $30
  ALMA 7095 websites – $30
  Ametys 2389 websites – $30
  Amiro 29587 websites – $30
  Angora 20357 websites – $50
  AVS 1369 websites – $30
  BbPress 1487 websites – $30
  BESTWEB 2699 websites – $30
  BigCommerce 78257 websites – $50
  Bitrix 319687 websites – $80
  Blogger 658267 websites – $80
  Blogspot 279865 websites – $80
  BuddyPress 51477 websites – $50
  Burning Board 4659 websites – $30
  Catalyst Web 11689 websites – $50
  ClassiPress 11796 websites – $50
  CMSimple 11052 websites – $30
  Concrete5 72100 websites – $50
  Contao 110897 websites – $80
  CONTENIDO 5069 websites – $30
  Convio 2268 websites – $30
  Coppermine Photo 1296 websites – $30
  CS Cart 11400 websites – $30
  Datalife Engine 42587 websites – $50
  Dede 230589 websites – $100
  DedeEIMS 96068 websites – $50
  DIAFAN 4058 websites – $30
  Discuz 47962 websites – $50
  Django 71167 websites – $50
  DokuWiki 9588 websites – $30
  Dotnetnuke 82964 websites – $50
  Drupal 978298 websites – $100
  EasyBlog 1165978 websites – $100
  EPiServer 29876 websites – $50
  ExpressionEngine 1769823 websites – $150
  eZ Publish 5367 websites – $30
  F- 9356 websites – $30
  FireBoard 1567 websites – $30
  General Blogs 2067 websites – $30
  GetSimple 23094 websites – $50
  Host 6871 websites – $30
  HostCMS 5042 websites – $30
  HubSpot 31762 websites – $50
  i- 9438 websites – $30
  Image 1368 websites – $30
  InSales 14149 websites – $50
  InSales 11081 websites – $30
  InstantCMS 4136 websites – $30
  InteractiveBBS 32367 websites – $50
  Invision Power Board 2430 websites – $30
  IPBoard 2266 websites – $30
  IT 15189 websites – $50
  jforum 1056 websites – $30
  jobberBase 3387 websites – $30
  Joomla K2 154367 websites – $80
  Joomla 1906994 websites – $200
  Koobi 3722 websites – $30
  Liferay 5137 websites – $30
  Made Simple 20567 websites – $50
  Magento 369447 websites – $80
  MediaMaxScript 103896 websites – $80
  MediaWiki 41468 websites – $50
  Microsoft SharePoint 13198
  MODx 64023 websites – $50
  Moodle 8195 websites – $30
  Movable Type 13096 websites – $50
  MyBB 4367 websites – $30
  myUPB 3397 websites – $30
  NetCat 7294 websites – $30
  NG 18356 websites – $50
  NING 3687 websites – $30
  NopCommerce 18600 websites – $30
  Open 5916 websites – $30
  OpenCart 667000 websites – $80
  Osclass 4652 websites – $30
  osCommerce 68468 websites – $50
  OUR- 3096 websites – $30
  OXID eShop 12200 websites – $50
  Oxwall 6800 websites – $30
  Parallels Plesk Sitebuilder 174216 websites – $80
  php 14367 websites – $50
  php Link 2298 websites – $30
  phpBB 24400 websites – $30
  PHP-Fusion 2596 websites – $30
  PHPMelody 2365 websites – $30
  PHP-Nuke 2489 websites – $30
  PHPShop 2667 websites – $30
  PHPWeb 29789 websites – $50
  PHPWind 4032 websites – $30
  Plone 84962 websites – $50
  PowerEasy 1697 websites – $30
  Prestashop 434100 websites – $80
  Question2Answer 5598 websites – $30
  R 296498 websites – $80
  ReadyScript 6487682 websites – $80
  S.Builder 394367 websites – $80
  Shopify 6093709 sites websites – $400
  Shoutbox 145564 websites – $80
  SilverStripe 31721 websites – $50
  Simpla 17429 websites – $50
  Sitecore 74861 websites – $50
  Sitefinity 4183 websites – $30
  SMF 8111 websites – $30
  SocialGO 54267 websites – $50
  SPIP 28269 websites – $50
  Squarespace 1098231 websites – $100
  StoreLand 8257 websites – $30
  SupeSite 12367 websites – $50
  Textpattern 10900 websites – $30
  TikiWiki 1446 websites – $30
  Tilda 47396 websites – $50
  Tumblr 302357 websites – $80
  TYPO3 845009 websites – $80
  Umbraco 146064 websites – $80
  UMI.CMS 13191 websites – $50
  VamShop 1737 websites – $30
  vBulletin 14460 websites – $30
  Volusion 16006 websites – $50
  WallpaperSiteScript 2811 websites – $30
  Weebly 191753 websites – $80
  Wix 3379081 sites websites – $250
  WooCommerce 4459525 websites – $310
  Wordpress 35354537 websites – $650
  XenForo 21105 websites – $30
  XOOPS 20467 websites – $50
  XpressEngine 8565 websites – $30
  Zen Cart 26524 websites – $30

  Country:

  .ae 200462 websites UAE – $50
  .ae 1820 websites International zone UAE:.com .net .biz .info .name .tel
  .ag 11931 websites Antigua and Barbuda – $50
  .ai 33130 websites Anguilla – $50
  .am 21995 websites Armenia – $50
  .am 1684 websites International zone Armenia:.com .net .biz .info .name .tel
  .ar 782608 websites Argentina – $80
  .ar 75496 websites International zone Argentina:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .ar.com 135 websites – $30
  .at 1356722 websites Austria – $100
  .at 181907 websites International zone Austria :.com .net .biz .info .name
  .au 2432174 websites Australia – $150
  .au 461279 websites International zone Australia:.com .net .biz .info .name
  .az 17855 websites Azerbaijan – $50
  .az 2036 websites International zone Azerbaijan:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .ba 15725 websites Bosnia and Herzegovina – $30
  .ba 2291 websites international zone Bosnia and Herzegovina:.com.net.biz.info.org.name.tel.mobi.asia-$30
  .be 1349658 websites Belgium – $100
  .be 1056248 websites International zone Belgium:.com .net .biz .info .name
  .bg 54418 websites Bulgaria – $50
  .bg 50685 websites International zone Bulgaria:.com .net .biz .info .name
  .bo 2602 websites Bolivia – $30
  .bo 29415 websites International zone Bolivia:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .br 3205100 websites Brazil – $200
  .br 1230078 websites International zone Brazil:.com .net .biz .info .name .
  .by 99148 websites Belarus – $50
  .by 1574 websites International zone Belarus:.com .net .biz .info .name .tel
  .ca 2587463 websites Canada – $150
  .ca 288395 websites International zone Canada:.com .net .biz .info .name
  .cc 436396 websites – $80
  .cc 1920589 websites Cocos Keeling Islands- $150
  .cf 2461460 websites Central African Republic – $150
  .cg 526 websites Congo – $30
  .ch 1629450 websites Switzerland – $100
  .ch 205292 websites International zone Switzerland:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .ci 5794 websites Cote d’Ivoire – $30
  .ci 112 websites International zone Cote d’Ivoire:.com .net .biz .info .name
  .cl 590401 websites Chile – $80
  .cl 65996 websites International zone Chile:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .cm 29221 websites Cameroon- $50
  .cn 23160610 websites China – $600
  .cn 1372416 websites International zone China:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$100
  .co 1878923 websites Colombia – $100
  .co 10854 websites International zone Colombia:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .cx 15753 websites Christmas Island – $50
  .cy 11092 websites Cyprus – $50
  .cy 744 websites International zone Cyprus:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .cz 1001208 websites Czech Republic – $100
  .cz 193400 websites International zone Czech Republic:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .de 15078512 websites Germany – $350
  .de 3894156 websites International zone Germany:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$150
  .dk 1319155 websites Denmark – $100
  .dk 148164 websites International zone Denmark:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .dm 23318 websites Dominica – $50
  .dn.ua 1835 websites – $30
  .do 5255 websites Dominican Republic- $30
  .dy.fi 1112 websites – $30
  .dz 5382 websites Algeria – $30
  .ec 11731 websites Ecuador – $50
  .ec 2897 websites International zone Ecuador:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .ee 131791 websites Estonia- $50
  .ee 10490 websites International zone Estonia:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .es 1509048 websites Spain – $100
  .es 683845 websites International zone Spain:.com .net .biz .info .name .tel .eu 3046076 websites Europe – $150
  .eu 633384 websites International zone Europe:.com .net .biz .info .name .fi 361111 websites Finland – $80
  .fi 69631 websites International zone Finland:.com .net .biz .info .name .fr 2810983 websites France – $150
  .fr 639546 websites International zone France:.com .net .biz .info .name .ge 24598 websites Georgia – $50
  .ge 1676 websites International zone Georgia:.com .net .biz .info .name .tel .gf 996 websites French Guiana – $30
  .gg 10528 websites Guernsey islands – $50
  .gh 703 websites Ghana – $30
  .gi 981 websites Gibraltar – $30
  .gp 2044 websites Guadeloupe – $30
  .gq 2027422 websites Equatorial Guinea – $100
  .gr 327215 websites Greece – $80
  .gr 57984 websites International zone Greece:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$150
  .gt 15351 websites Guatemala – $50
  .hk 116093 websites Hong Kong – $50
  .hm 335 websites Heard & McDonald islands – $30
  .hn 4732 websites Honduras – $30
  .hr 75736 websites Croatia – $50
  .hr 16592 websites International zone Croatia:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia
  .ht 1299 websites Haiti – $30
  .hu 53940 websites International zone Hungary:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .ie 209620 websites Ireland – $50
  .ie 49861 websites International zone Ireland:.com .net .biz .info .name .il 196266 websites Israel – $80
  .il 38537 websites International zone Israel:.com .net .biz .info .name .tel .in 1157482 websites India – $100
  .in 266179 websites International zone India:.com .net .biz .info .name .tel .io 496216 websites British Indian Ocean – $80
  .iq 2401 websites Iraq – $30
  .ir 574258 websites Iran – $80
  .ir 15487 websites International zone Iran:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia
  .it 2410105 websites Italy – $150
  .it 954040 websites International zone Italy:.com.net.biz.info.org.name.tel.mobi.asia-$100
  .je 3016 websites Ireland – $30
  .jp 1825219 websites Japan – $150
  .jp 4683252 websites International zone Japan:.com.net.biz.info.org.name.tel.mobi.asia-$200
  .jp.net 5170 websites – $30
  .ke 14677 websites Kenya – $50
  .kg 10350 websites Kyrgyzstan – $30
  .kg 664 websites International zone Kyrgyzstan:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .ki 79 websites Kiribati – $30
  .kn 3211 websites Saint Kitts and Nevis – $30
  .kr 272463 websites Korea- $80
  .kw 484 websites Kuwait – $30
  .ky 5783 websites Cayman Islands – $30
  .kz 113180 websites Kazakhstan – $80
  .kz 5876 websites International zone Kazakhstan:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .lc 1121 websites Saint Lucia – $30
  .lk 32654 websites Sri Lanka – $30
  .lt 137666 websites Lithuania- $50
  .lt 27710 websites International zone Lithuania:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia- $50
  .lu 74322 websites Luxembourg – $50
  .lu 4125 websites International zone Luxembourg:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .lv 86593 websites Latvia – $50
  .lv 8887 websites International zone Latvia:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .ma 59103 websites Morocco – $50
  .mc 3046 websites Monaco – $30
  .md 16730 websites Moldova – $50
  .md 1293 websites International zone Moldova:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .me 761596 websites Montenegro – $80
  .me 86897 websites International zone Montenegro:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .mg 3715 websites Madagascar- $30
  .mk 13266 websites Macedonia – $50
  .ml 2158835 websites Mali – $100
  .mn 17044 websites Mongolia – $50
  .mq 1112 websites Martinique (French) – $30
  .mr 776 websites Mauritania – $30
  .ms 7265 websites Montserrat – $30
  .mt 1402 websites Malta – $30
  .mu 6475 websites Maurifius – $30
  .mv 1996 websites Maldives – $30
  .mw 8579 websites Malawi – $30
  .mx 670901 websites Mexico- $80
  .mx 174571 websites International zone Mexico:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .my 143039 websites Malaysia- $50
  .na 1094 websites – $30
  .nc 3497 websites New Coledonia (French) – $30
  .nl 3925784 websites Netherlands – $200
  .nl 1019697 websites International zone Netherlands:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$100
  .no 620882 websites Norway – $80
  .no 74318 websites International zone Norway:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .nu 255161 websites Niue- $50
  .nz 593127 websites New Zealand – $80
  .om 1701 websites Oman – $30
  .pe 83224 websites Peru – $50
  .pe 59157 websites International zone Peru:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .pk 44464 websites Pakistan – $50
  .pl 1795299 websites Poland – $100
  .pl 327587 websites International zone Poland:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .pr 1358 websites Puerto Rico – $30
  .pt 263136 websites Portugal – $80
  .pt 17691 websites International zone Portugal:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .py 5593 websites Paraguay – $30
  .py 653 websites International zone Paraguay:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .re 15089 websites Reunion (French) – $50
  .ro 424401 websites Romania – $80
  .ro 42046 websites International zone Romania:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .rs 85503 websites Serbia – $50
  .ru 5025331 websites Russian – $250
  .ru 514668 websites International zone Russian:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$80
  .rw 3806 websites Rwanda – $30
  .sa 20421 websites Saudi Arabia- $50
  .sa 5064 websites International zone Saudi Arabia:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia – $30
  .sc 4442 websites Seychelles- $30
  .se 1491677 websites Sweden – $100
  .se 293316 websites International zone Sweden:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .sg 150351 websites Republic Of Singapore – $50
  .sh 7560 websites Saint Helena – $30
  .si 103778 websites Slovenia- $50
  .si 12879 websites International zone Slovenia:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .sk 414198 websites Slovakia- $80
  .sk 31572 websites International zone Slovakia:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .sm 8897 websites San Marino – $30
  .sn 344 websites International zone Senegal:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .sn 4465 websites Senegal – $30
  .sr 580 websites Suriname – $30
  .sv 8432 websites Salvador- $30
  .sx 2901 websites Sint Maarten – $30
  .sy 2972 websites Syria – $30
  .sz 321 websites Swaziland – $30
  .tc 16384 websites Turks and Caicos Islands- $50
  .tf 19841 websites French Sauthern Territory – $50
  .tg 1230 websites Togo – $30
  .th 22368 websites Kingdom Of Thailand- $50
  .tj 6874 websites Tajikistan- $30
  .tj 34 websites International zone Tajikistan:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia
  .tk 20085806 websites Tokelau – $500
  .tl 2748 websites East Timor – $30
  .tm 6395 websites Turkmenistan- $30
  .tm 44 websites International zone Turkmenistan:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia
  .tr 243347 websites Turkey – $80
  .tr 138818 International zone Turkey:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia -$50
  .tt 1017 websites Trinidad & Tobago – $30
  .ua 553216 websites Ukraina – $80
  .ua 147202 websites International zone Ukraine:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$50
  .ug 3806 websites Uganda – $30
  .ug 720 websites International zone Uganda:.com .net .biz .info .name .tel .mobi.asia-$30
  .uk 5975887 websites United Kingdom – $250
  .uk 3304606 websites International zone United Kingdom:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$150
  .us 3139563 websites USA – $200
  .us 578927 websites International zone USA:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$80
  .uy 15571 websites Uruguay – $50
  .uy 31812 websites International zone Uruguay:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia-$30
  .uz 38357 websites Uzbekistan – $50
  .uz 365 websites International zone Uzbekistan:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia
  .vc 18641 websites Saint Vincent & Grenadines – $50
  .ve 14015 websites Venezuela – $50
  .ve 2898 websites International zone Venezuela:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia – $30
  .vg 8389 websites Virgin Islands (British) – $50
  .vi 109 websites Virgin Islands (US) – $30
  .vn 436005 websites Vietnam – $80
  .vn 161855 websites International zone Vietnam:.com .net .biz .info .name .tel .mobi .asia – $50
  .vu 1051 websites Vanuatu – $30
  .wf 1133 websites Wallis & Futuna Islands – $30
  .ws 99308 websites Samoa – $80
  .ye 18 websites Yemen – $30
  .yt 2004 websites Mayotte – $30
  .za 1008308 websites South Africa – $100

 17. Different guys, who have never used growth hormones wish to know more data about it. If you wish to buy different growth hormone, you may be a very experimental person. Even you prefer to use a bicycle and be strong, you may use Genotropin. It offer sportsman’s, who like sport to be strong and don’t afraid of nothing. It is a metabolic goods, which is very in demand in Europe and Russia.

  At epohgh.com you can find diverse items of drugs: erythropoietin, Aranesp, and others. In bike sport, men are interested in Darbepoetin alfa, like as it is very famous around cyclists. Some of young women using Thymosin Beta 4. Famous hormones support people to win competitions. As well, more and more cyclists who like sport, are interested in competitions.

  In Europe and Ukraine non-professional bikers don’t have any option to go quickly distant without Genotropin. More data components about them you can search TB-500 here. In an web shop Epohgh you may buy Genotropin. However, epoetin beta is famous, that is why if you ready to buy, you should do it. Diverse sports supplements are in trend now, so you may search them and buy them at the link. New and young guys, who like cyclist sport prefer to use Mircera. Also, you can buy Mircera in an web shop.

  Currently a lot of online shops provide an chance to buy diverse drugs. Unluckily, most of them are unverified. As well, men said, that after any drugs they have a headache, excessive fatigue, or weakness. You should know, that after Erythropoietin you will not have different symptoms. Advantage is, if you wish to buy Erythropoietin, it is possible to do it in the online store Epohgh. If you want to ask somebody or receive advice, you may call +79291011611 and administrators provide answers for all your questions.

  Some men in Russia like to using Growth Hormone, cause of they have distance, for example, from the capital of Russia to Saint Petersburg. However, cyclists prefer to buy Growth Hormone in the summer season. Doping in modern cycling is very important and famous like a lot of men in Russia prefer to use a bicycle and go from one city to other.

  With the bike support, men like to spend their free time. Besides, not even like to spend time in a city on a bicycle. That is why women prefer to travel on a bike and to have a ride mission in a suburb of the city. In the digital store, you can search TB-500 and Aranesp. If you need Eprex, you may buy Eprex however in the web store.

 18. Can you get money on online casinos?
  Yes, playing online casino games are legitimate on Australian players. … When online gambling as a replacement for physical wealth, it is vital to induce a deposit into your casino account. The finery online casinos advance their players a wide high-quality of honourable banking options to deposit and go back on their legal tender
  mobile version
  https://mobile-casino.me/ – top article

 19. While the terms “tranny” and “shemale” may be commonly habituated to on porn sites to describe a unequivocal genre of porn, various within the trans community reveal those terms offensive. They aren’t typically used in the scientific propaganda, either, so I’ll cement to more commonly used lingo here, such as “trans” and “transgender.” That said, you are reverse in noting that a large tons of men appear to be interested in trans filth and the in front subjective investigating on this area of study dates retreat from certain decades.

  more on – thetranny

 20. Terrific work! This is the type of information that should be shared around the net. Shame on the search engines for not positioning this post higher! Come on over and visit my site . Thanks =)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.