LÁZEŇSKÝ TROJÚHELNÍK – KAM S DĚTMI

Lázeňský trojúhelník – to je souhrnný název pro tři nejznámější lázeňská města: Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně. Vzhledem k tomu, že pocházím ze Sokolova, mám celkem zmáknuté výlety po západních Čechách. Mnoho jsem jich absolvovala jako dítě se svými rodiči a teď, když k nim zavítáme, ráda ukazuji našim dětem místa mého dětství. Začnu Mariánskými Lázněmi, které jsme navštívili loni v rámci jednodenního výletu a shodli jsme se, že se tam musíme vrátit minimálně na víkend a tak se také stalo.

Proč už se nenosí šusťákovky?

Hned po příjezdu jsme se ubytovali v Boutique hotelu SwissHouse, který nás zaujal tím, že má dětský koutek, velkou zahradu s trampolínou a nachází se nedaleko přírodního parku Prelát – takže ideální místo pro rodiny s dětmi. Mně se líbilo, že je to hotel rodinného typu (majitelé jsou moc milí lidé a zajímají se o to, jak jsou hosté spokojení) a že jsme se díky dětkému koutku v altánku mohli konečně v klidu najíst. Zdejší gastronomii musím vyzdvihnout, protože nám s Mílou opravdu moc chutnalo – není tedy divu, protože zde vaří kuchaři s oceněním Grand restaurant, což bylo znát jak při snídaních (při vzpomínce na domácí pomazánky, chléb i máslo se mi sbíhají sliny ještě teď), tak večeřích (každý ze tří chodů byl vynikající).

Krásné ježírko v hotelové zahradě.

Z hotelu jsme se přesunuli rovnou na kolonádu, protože jak jinak začít výlet do lázeňského města než teplou oplatkou (za sebe doporučuji Kolonáda café&shop, kde je mají stále kvalitní) a ochutnávkou zdravého pramene. Procházka lázeňským centrem se bude dětem líbit, protože cestou potkáte kočáry s koňmi, jezírko s kačenkami a zpívající fontánu. Jestli chcete dětem udělat procházku zajímavější, stáhněte si pracovní listy zde , vydejte se na trasu podle nich a nechte děti plnit úkoly. Když donesete vyplněné pracovní listy do infocentra, dostanou děti drobný dárek. Pokud se obáváte bolavých nožiček, můžete využít turistický autovláček a vydat se na vyhlídkovou jízdu, která trvá 30 minut.

Měla jsem úplně nostalgickou náladu, když jsem viděla své děti na místech, kde jsem běhávala jako dítě já.

Na kolonádě se nachází zpívající fontána, což je jedno z nezpomenutelných míst mého dětství – dodnes si pamatuji ten kouzelný pocit, když jsem ji viděla poprvé hrát. Fontána hraje od 7:00 do 19:00 každou lichou hodinu a ve 21:00 a ve 22:00 dokonce barevně svítí. My jsme se k fontáně museli vrátit několikrát, protože děti z ní byly naprosto unešené. Mě okouzlila večerní projekce za doporovodu písní Karla Gotta (video záznam najdete na konci článku).

Od fontány jsme děti dostávali jen horko těžko.

Druhý den dopoledne jsem využila služeb hotelového maséra, kterého můžu vřele doporoučit – dlouho jsem nebyla na tak dobré masáži. Pokud si chcete dopřát relax, tak v hotelové zahradě se kromě krásného jezírka nachází také netradiční finská sauna, takže pokud vám nepřeje počasí, můžete se tam ohřát.

Finská sauna musí být skvělá i v zimě, když z ní můžete skočit rovnou do sněhu.

Míla mezitím odvezl děti do animačního klubu Coolonáda, který tu byl zřízen jako reakce na koronavirus, aby rodičům nebylo líto, že přijdou o benefity dovolené u moře. Stačí jen vyměnit slanou vodu za pramenitou a užít si wellness, zatímco je o vaše děti dobře postaráno. Animační program je určený dětem od 3 do 15 let a odehrává se ve dvou 3 hodinových blocích (dopoledne a odpoledne). Hlídání vám tu však mohou zajistit i pro menší děti, tak se na ně neváhejte obrátit (konkrétní program najdete zde). Naše děti si tu hezky pohrály a ještě si vyrobily krásná trička.

Na promo video Coolonády se můžete podívat tady.

Malé gastronomické okénko: na oběd za námi přijeli moji rodiče a na vaše doporučení jsme se vydali do České hospůdky, kde vaří opravdu výtečně českou klasiku a navíc je tu moc milý personál. Z dalších podniků jste nám na jídlo nejvíce doporučovali restauraci Medité a Modrou cukrárnu, kam jsme však nestihli zavítat. Za nás můžu ještě doporučit restauraci Doma, kde jsme byli minulý rok nebo se můžete vydat na proslulé degustační gourmet menu do hotelu Swiss house (my jsme tam vzali na večeři i mé rodiče).

Jídlo jsem bohužel moc fotit nestíhala, bylo totiž lákavější než foťák.

Spolu s rodiči jsme se pak vydali lanovkou do Parku Boheminium, což je naučně poznávací okruh s dokonalými maketami významných památek České republiky. V tomto 4. největším parku miniatur v Evropě jsme byli už loni a moc se nám tam líbilo, takže jsme toto místo nemohli vynechat ani letos. Nově tu chovají minikoně a přibyly také dvě miniatury, a to shořelý kostel Božího těla v Gutech a zámek v Lednici. Nás dospělé bavilo dohadovat se, o kterou památku se jedná a děti zkoušely různé interaktivní prvky a pohrály si na hřišti zasazeném uprostřed parku. Kousíček od parku najdete i obůrku Hvozd, kde můžete obdivovat překrásné daňky, srnky a jeleny, kteří jsou zde chováni. Pokud plánujete navštívit víc památek, určitě se podívejte na turistickou kartu, se kterou získáte slevy či vstupy zdarma.

Zatímco já se lanovek bojím, naše děti je milují.
K parku můžete vyjet i autem, takže záleží na vás, kterou variantu si zvolíte.
Miniatury jsou opravdu nádherné a na některých z nich pracovali i vězni z Horního Slavkova.
U tohoto modelu s jezdícím vláčkem by mohl stát Samík celý den.
Samík si chtěl taky cvrnknout do kuličky.
Model Ještědu s lanovkou mohou děti také ovládat.
Na hřišti je kromě skluzavek, houpaček a pískoviště také trampolína a mnoho kol a odrážedel.

V neděli se nám nabídli rodiče, že vezmou děti do Prelátu, abychom si my mohli užít wellness. Prelát je přírodní park, kde najdete dětskou lanovku, houpačky, prolézačky, překážkovou dráhu, mašinku a auta z klád, pískoviště, vodní svět nebo třeba šplhací pyramidu se skluzavkou. Vše je pouze z přírodních materiálů a zabaví se tu i větší děti. Vzhledem k tomu, že jsme tam nebyli s dětmi my, tak vám sem dám fotky z naší loňské návštěvy tohoto místa.

Jak byl Samík ještě malinký.

My s Mílou jsme se mezitím vydali do římských lázní, které najdete v hotelu Nové lázně. Abyste mohli využít zdejší wellness, nemusíte tu být ubytovaní, stačí si zakoupit wellness kartu (na 3 hodiny 690 Kč). Tento historický komplex byl postaven v roce 1896 a z tohoto roku jsou zde zachované dva původní bazény. Kromě nich tu najdete také bazén s protiproudem, whirlpool, 2 sauny, sanarium, parní lázeň, Kneippovu terapii, ochlazovací bazének, fontánku s ledovou tříští a relaxační místnost k odpočinku. My jsme si to tu užili na maximum a krásně jsme se zrelaxovali (bylo to potřeba, protože Sárinka nám celý víkend dávala pěkně zabrat).

Dva původní bazény jsou pastvou pro oči.
Takový relax si zaslouží každý rodič.

Musím říct, že víkend je opravdu málo, obzvlášť, pokud vás čeká tak daleká cesta jako nás a jedete na polední spánek dětí tam i zpět. Takže jsme nestihli navštívit třeba koupaliště Lido s písečnou pláží, které jste nám hojně doporučovali. Na oběd před odjezdem jsme se zastavili na naučné stezce Kladská, kam jsem s rodiči jako dítě jezdívala pravidelně. Cesta vede po dřevěných chodníčcích (takže zvládnete i s kočárkem) a je to jedna z nejstarších a největších přírodních rezervací na Karlovarsku a nejcenější část CHKO Slavkovský les. My jsme tentokrát nestihli procházku, ale pochutnali jsme si na smažáku a haluškách, zatímco si děti hrály na hřišti.

Na Kladské mají krásné hřiště, kde se děti vyřádí.

Jednotlivá lázeňská města od sebe nejsou daleko a tak je pravděpodobné, že pokud budete ubytovaní v jednom z nich, určitě se vydáte na výlet i do těch ostatních. Do Karlových Varů jsem s rodiči jezdila jako dítě nejčastěji, protože jsme to měli nejblíž. Opakovaně jsme se vraceli na rozhlednu Diana a vždycky, když tam jedeme, tak nám rodiče vypráví, jak nám tam se sestrou jeden velký černoch dával drobné do jukeboxu. Později rodiče zjistili, že ten černoch byl herec Forest Whitaker, který tam byl na filmovém festivalu. Já ho mám nejvíc spojeného s filmem “Experiment”, který byl mimochodem natočený podle kontroverzního Stanfordova vězeňského experiment. Pro děti je zážitek už samotná jízda lanovkou, která vás vyveze k vyhlídce, ze které budete mít Karlovy Vary jako na dlani. Nahoře se nachází restaurace, venkovní hřiště a mini zoo (prasátka, kozy, poníci, pávi).

Zvířátka jsou vždycky sázkou na jistotu.
Stejně jako hřiště, kde si uanvený rodič odpočine.

Kromě výše zmíněného je pod vyhlídkou také Motýlí dům, ve kterém můžete vidět motýly z celého světa. Samík byl nadšený, že si na něj motýlci sedali a mě bavilo je fotit.

Motýlí farma.

Již loni mě mile překvapily Františkovy Lázně, kde jsme navštívili muzeum optických iluzí, které by mělo být i v K. Varech. Pokud budete stejně jako my trošku bloudit, hledejte nahoře, protože muzeum Fata Morgana se nachází v patře. Výstava je interaktivní a hravá, takže se líbila i Samíkovi (hlavně pohádkové postavy a zakřivená zrcadla). U všech exponátů najdete ilustrační návod, jak si udělat fotografii a vyznačené místo, odkud máte fotit, takže to zvládne opravdu každý.

Muzeum optických iluzí – zábava pro malé i velké.

Ve Františkových L. stojí za návštěvu i lesopark Amerika. Původně jsme k němu chtěli jet mikrovláčkem (vyjíždí z infocentra), ale ten místo od 11:00 jezdil až od 13:00, tak jsme se do cíle vydali pěšky. Cestu jsme začali na moc hezkém dětském hřišti, odkud jsme Samíka dostávali horko těžko. Pak jsme zvolili trasu pro vozíčkáře (pro kočárek ideální) a šli jsme (necelé 2 km). Kromě krásné přírody a rybníku Amerika, tu můžete vidět i několik druhů zvířat v malém zooparku (my jsme měli smůlu a viděli jsme jen kozy), ve kterém se nachází také hřiště. Pokud budete mít čas, zajeďte do nedaleké přírodní rezervace Soos, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů (návštěva je ideální pokud zrovna není sucho).

Hřiště, které jsme potkali cestou na Ameriku.
A hřiště a zvířátka přímo na Americe.

Doufám, že jsem vás navnadila k výletu na západ Čech a přeji vám, ať si užijete krásný zbytek léta.

Slibovaný video záznam z noční projekce s písní K. Gotta.

L.

3 518 komentářů u “LÁZEŇSKÝ TROJÚHELNÍK – KAM S DĚTMI

 1. Pretty section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.

 2. Hiya very nice blog!! Guy .. Beautiful .. Amazing .. I will bookmark your site and take the feeds additionally?KI’m satisfied to seek out numerous helpful information here in the put up, we want develop extra techniques on this regard, thank you for sharing. . . . . .

 3. I’m truly enjoying the design and layout of your website.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for
  me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
  Superb work!

 4. I am really enjoying the theme/design of your weblog.
  Do you ever run into any web browser compatibility problems?
  A small number of my blog visitors have complained
  about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Opera.
  Do you have any advice to help fix this problem?

 5. Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s
  really informative. I am going to watch out for brussels.
  I will be grateful if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 6. Excellent goods from you, man. I have understand your stuff previous to
  and you are just too great. I actually like what you have acquired
  here, really like what you’re saying and the way in which you say it.
  You make it enjoyable and you still care for to keep it sensible.
  I cant wait to read far more from you. This is really a wonderful website.

 7. I have been exploring for a little bit for any high-quality articles or blog posts on this kind of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website. Reading this information So i’m satisfied to show that I have a very just right uncanny feeling I discovered just what I needed. I most certainly will make certain to do not omit this website and give it a glance on a continuing basis.

 8. Just wish to say your article is as amazing.
  The clearness for your post is just great and that i could assume you’re knowledgeable in this subject.
  Well along with your permission allow me to grab your RSS feed to keep
  updated with approaching post. Thanks a million and please keep up the
  rewarding work.

 9. Awesome blog! Do you have any helpful hints for
  aspiring writers? I’m hoping to start my own site soon but I’m a little lost on everything.
  Would you suggest starting with a free platform like
  Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out
  there that I’m completely confused .. Any recommendations? Kudos!

 10. Hi, i think that i saw you visited my website thus i came to
  “return the favor”.I am attempting to find things to improve my website!I
  suppose its ok to use a few of your ideas!!
  games ps4 allenferguson games ps4

 11. We stumbled over here different website and thought I might check
  things out. I like what I see so now i am following you.
  Look forward to looking into your web page for a second
  time.

 12. Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your blog? My blog is in the very same niche as yours and my visitors would certainly benefit from a lot of the information you provide here. Please let me know if this okay with you. Cheers!

 13. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So good to seek out any individual with some original ideas on this subject. realy thank you for beginning this up. this website is one thing that’s wanted on the web, somebody with a bit originality. useful job for bringing one thing new to the internet!

 14. Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I’ll make sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.

 15. Undeniably believe that which you stated. Your favorite reason seemed to be on the web the easiest thing to be aware
  of. I say to you, I certainly get irked while people consider worries that they just don’t know
  about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having
  side effect , people can take a signal. Will probably be back to get more.

  Thanks asmr 0mniartist

 16. The other day, while I was at work, my sister stole
  my iphone and tested to see if it can survive a 40 foot drop, just so she can be a
  youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views.
  I know this is entirely off topic but I had to share
  it with someone! asmr 0mniartist

 17. I am really impressed with your writing skills as
  well as with the layout on your blog. Is this a paid theme
  or did you modify it yourself? Either way keep up the nice
  quality writing, it is rare to see a nice blog like this one nowadays.

 18. Today, I went to the beachfront with my kids.
  I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.“ She placed the shell to her ear and screamed.

  There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is totally off
  topic but I had to tell someone!

 19. Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s really informative.
  I’m going to watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future.
  A lot of people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 20. scoliosis
  Wonderful beat ! I wish to apprentice even as you amend your web site,
  how could i subscribe for a blog website? The account helped me a appropriate deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided
  vivid clear idea scoliosis

 21. Pingback: cialis and aspirin
 22. Pingback: cialis price drop
 23. Please let me know if you’re looking for a author for
  your blog. You have some really great articles and I believe I would be a good
  asset. If you ever want to take some of the load off, I’d really like to write some material for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please shoot me an e-mail if interested. Cheers!

 24. Have you ever considered about including a little bit more than just
  your articles? I mean, what you say is important and everything.

  Nevertheless think of if you added some great images or videos to give your posts more, „pop“!
  Your content is excellent but with pics and videos, this blog could certainly be one
  of the best in its niche. Awesome blog!

 25. game loserinvisible ma10licenciada terarelli junglesex balladphilippino
  bondageMuslim sex fauckingAsleep and undressedSimony
  diamond xvideodruuged rapedcousin inceztmom sex outdorHot to watsappp ad ddakotar skyehot black stripping

 26. shemale luna lusterChubby teen omegelegloryhole nukkakeavengers animen tornoor and zayinNadeyagul sexewife
  return japanesecrossdresser slave straponasian teacher gymgangbangedkate tucsonviejitas con mandingotrudi poopmature gay
  orgydutch fuckedmotorbike abes

 27. anal riding bigbuttgay belt whipsskews in titshot black
  beautywife mom scandaltiffany pvcts fucking bffucking cd slaveemily sex freehand job
  nailnude emily addisoneritrean girl sinclaireanjali kara dubbedaunties gang fuckingsyoung exhib

 28. doctor mom boyBbw fuck twittertuch medaddy chaserbeauty
  girl sexuicide of wifeteen fuck herik uhSindhu college sexmilf masturbating carlola
  dido castingsg sex tapesoy cristiano evangelicostepdad doghter hotTube8
  sameera radi

 29. ghetto kay loveOral overtimeindonesian doubel sexsuck strangers dickpainfull interrogationrebecca blue penthousehershey may scandalcasualteensex tanyaincest sister orgyNude tribescebu cheating
  wifesex alencams recordingdesi bhabi audiowife adultery
  gangbang

 30. kill youfathers daughter creampiesexo video medellinincesto videos
  abusedgerman facelapsChicas traseronas ricasgat
  fistingsuccubus spellcojiendo ami vesinitatrans shirin tatooAnti hrd sexface fart shitmrs orlando backpageaumter teen facialNepal studen sex

 31. Size yayılan takipçi hizmetleriyle basit bir şekilde instagram profilinizi büyütebilirsiniz.

  Şirketin hizmetlerinden faydalanarak dilediğiniz kadar takipçiye ulaşabilirsiniz,
  instgaram takipçi satın AL işlemi
  oldukça basit ve kısa süreçte size teslim edilmektedir.

  Yapmanız gereken tek şey Takip2018 e sadece giriş yaparak dilediğiniz kadar takipçi isteği yapabilirsiniz.

  Size uygun paketi seçmeniz halinde dilediğiniz alabilir ve sadece
  izlersiniz. Benzersiz hizmet vererek size daha çeşitli paketler önerebiliyor.

 32. Hmm it looks like your blog ate my first
  comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I wrote and
  say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I’m still new to everything.
  Do you have any tips for novice blog writers? I’d certainly appreciate
  it.

 33. the jenner effectbathroom sexy mmsgerman pornstar anallady spanking boyjapanese shemale forcepanas janda mudeDubal fucking sexebod 294tiam scathegre clitsirina 2 boysblack girl
  pissBalck teacherjunior idol uncensoredsamantha luvcox black

 34. After checking out a number of the articles on your site,
  I truly like your way of writing a blog. I book marked it to my
  bookmark site list and will be checking back soon. Please visit my website too and let me
  know your opinion.

 35. Blood pissy girlsrough anal toiletteFollando peeruanaseuro stockings analDonita dune orgasmNataly coolohot tit milfgay furry compilationsister sex vedeosjav
  enf humiliatedAmateur classes pornscissoring m ilfgranny casada infielWet summer pussyLisa hatch porn

 36. camwithher nicoleSearch porn ganaalberta drunk nativepublic
  harrasscomendo cibely yasminAmater caseras robadospoo for dinnergroup toptranny teen bridesmaiddaughter spanking
  motherteen cherryBigbrother2014 sex tapecoro nha gayftv x videosstar trek porn

 37. I’ll immediately grasp your rss feed as I can not find your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you have any? Please allow me know in order that I may subscribe. Thanks.

 38. pigtail little rapedplastic sandwich bagwwe xnxx hdseimme westFucking club buttsblack gangbang wifemutiny vs
  rick80s pornstarssahibe herasexi colegiales estripasegay anime nippletetek gedeConverse
  foot dominationxxx peruanas cacherasbrazilian casting amateur

 39. Pak gril colljapanese schoolgirl classmatescum on sleeorapeing girlamat ffmassjob czechpawg deepthroatalameda casuck wrinkly dickasian shemale tgirlbarebackyoko yoshikowaStokings feet
  sexjapan uncensoreFlaca skinny analbut to face

 40. Great goods from you, man. I have consider your stuff prior to and you are
  just extremely wonderful. I actually like what you have acquired right here, really like what you’re stating and
  the way in which through which you are saying it.
  You’re making it enjoyable and you still take care of
  to keep it smart. I can not wait to read far more from you.
  This is really a wonderful website.

 41. shity ass eatingmonsoon pussyporn accident comdomhorny roomateanal cry brutalazi torturePorn grailChienne amatricejapanese
  with stockingssweet sunday chaturbateMolestandoce en riomature tryoutmom coedshit shovesharon lee swallow

 42. ariane labedmui chicashuge didoeskorian 18amateur uk hotwifebizarre cucumberlesbin sunny leonePor peobocarme asijav enf humiliatedbukkake
  oral creampieminami matzusakaPriya room reapporn azer2mb bukkake
  pornHot feeding porn

 43. fucking cd slavegirlfrind sex mp4ed fucked daughterarab girl xxxPrize winnerMalaysian sexy promchatrandom gay captureDodaglarima tokliverpool cheating wifehorny housewives soakedwhite whore desructionamber lynn soloMom fantazySaudi man cockana haze

 44. Hi there, I think your blog could possibly be having
  internet browser compatibility issues. Whenever I look at your site in Safari, it looks fine however, if
  opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues.

  I merely wanted to provide you with a quick heads up! Other than that, excellent site!

 45. It’s a pity you don’t have a donate button! I’d most certainly
  donate to this fantastic blog! I suppose for now
  i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to brand new updates and will talk about this
  website with my Facebook group. Chat soon!

 46. Undeniably believe that which you said. Your favorite justification seemed to be on the web the simplest thing to be aware of.

  I say to you, I definitely get irked while people think about worries that they just don’t know about.

  You managed to hit the nail upon the top as well as defined
  out the whole thing without having side effect , people can take a signal.
  Will likely be back to get more. Thanks

 47. I am really enjoying the theme/design of
  your site. Do you ever run into any internet browser compatibility problems?
  A few of my blog audience have complained about my site
  not operating correctly in Explorer but looks great in Chrome.
  Do you have any ideas to help fix this problem?